Сьогодні українські «язичники» святкують День Перуна

Великий Вогонь Згідно до легендарної історії, міфологічний володар блискавки і покровитель війська Перун є нашим далеким предком.

Цікавий запис у свій блог зробив голова найстарішої офіційної язичницької духовної течії «Великий Вогонь» Князь Огін:

 

«Онуки Перуна! Правнуки Сварога!

Вітаю вас з справжнім воїнським святом!

Впевнений, що саме цей день колись буде названо днем українського війська. Свято відваги і перемоги над лютим ворогом.

В цей день більше тисячі років тому років тому руси, які були обложені "греками" у болгарській фортеці Доростол, пили вино і співали войовничих пісень, що зафіксували візантійські літописці. Згідно до "Повісті буремних літ" Князь Святослав Хоробрий звернувся до ратників зі словами: «Уже нам діватися нікуди, І волею і неволею станемо супроти: Так не посоромимо землі Руської, а ляжемо тут кістьми, Бо мертвий сорому не має. Коли ж побіжимо, то сором нам. Тож не маємо втікати, а станем кріпко, Я ж попереду вас піду. А коли моя голова поляже, то про свої думайте самі». Русини відповіли, що там де твоя голова паде, княже, там і нашим лежати. На ранок русини вийшли з фортеці і прийняли бій, не зважаюч на десятикратну чисельну перевагу ворогів. І перемогли!

Слава Перуну! Слава Україні!»

Згідно до легендарної історії, яку пам`ятають огніщани (прихильники вчення «Великого Вогню»), міфологічний володар блискавки Перун вважається нашим далеким предком. У старовинній книзі «Волхв Сила» сказано, що Перун був настільки могутньою людиною, що з рук його виривалися блискавки, які вражали ворогів. Головними атрибутами Перуна вважаються меч і ріг, які символізують воїнську силу і багатство, а одне без другого неможливо, як демонструє нам і сьогодення.

«І від Перуна род свій ведемо ми. Силу він нам дарую вічну, Розум тіла і духа надає. О могутній Перуне! Дай нам сили своєї часточку! Дай дощ літній! Дай сніг зимній! О Перун! Скрий і примнож силу нашу! Покарай того, хто живе і беззахисне життя лишає! Покарай хрест, бо забудуть тебе онуки твої, але не сховаються від стріл твоїх! О Перуне! Дай Розум! Буде розум, буде і сила.»

У давні часи все навколо сприймалося, як результат існування родового Розуму, який у тому числі проявляється через тварин, рослин і явища природи та космосу. Кожна тварина, явище природи/космосу має якусь свою особливість, є концентратом цієї особливості. За допомогою вживлення у роль тварини/явища, людина оволодіває цією часточкою космічної сили, може керувати нею зсередини. Саме це перевтілення – у основі берсеркерства (входження у стан бойової люті): «Да убоїться сили моєї ворог мій, бо меч і спис зневажаю, але руки і ноги мої смерть несуть, а сила їм нав’ями дарована. Соколом можу парити у небесах, змією підповзу до ворога, сірим вовком в горло йому вчеплюся. Рука у меч перетвориться. Нога молоту буде подібна. Мені сила землі рідної Перуном дадена. Силу візьміть у блискавки, силу візьміть у грома, душу дощами зміцніть. Бо немає нічого на світі, щоб силу цю перемогло.»

Радаслава Огінська

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить