Українські супермаркети будуть покарані

Україна Антимонопольний комітет звинуватив найбільші українські торговельні мережі в картельній змові Як пише Forbes, у цьому списку – «АТБ-Маркет», «Фуршет», «Ашан» і ще півтора десятка ритейлерів. На думку Комітету, ритейлери домовилися про антиконкурентні узгоджені дії, результатом чого стало підвищення цін на харчові продукти у 2010-2011 роках.

АМКУ має намір оштрафувати 18 компаній одразу за двома пунктами претензій, причому кожен із них може обійтися мережам у максимальні 10% обороту за попередній рік. Це – 13,4 млрд. гривень у перерахунку на фінрезультати лише шести найбільших ритейлерів, і близько 20 млрд. гривень загалом.

Розслідування діяльності продуктового роздрібу в Україні Антимонопольний комітет розпочав у травні 2012 року. За даними Держстату, в 2010-2011 роках індекс споживчих цін в Україні зріс на 13,5%, натомість ціни на основні харчові продукти в роздрібних мережах Києва збільшилися на 22-38%, а на деякі продукти – на 50-70%. Наразі претензії виставлено тільки до компаній, які мають магазини у столиці, незалежно від розташування їхнього центрального офісу.

У відомстві запідозрили: причина – в тому, що низка найбільших ритейлерів вимагала від постачальників відстрочки платежів (до 120 днів) і оплати різних додаткових послуг (реклама, бонуси тощо), які сягають 5-10% вартості поставленого товару.

На думку фахівців АМКУ, великі торговельні мережі порушили антимонопольне законодавство відразу за двома параметрами. По-перше, вони узгоджували між собою формат роботи з постачальниками, що зачіпало інтереси останніх. Друга претензія АМКУ – 18 великих торговельних мереж створили картель, в центрі якого – AC Nielsen.

У підсумку по кожному з двох пунктів претензій АМКУ пропонує накласти на компанії штраф у розмірі до 10% виторгу за 2012 рік. Тобто всього до 20% обороту кожного з фігурантів розслідування.

З урахуванням усіх цих факторів ритейлери, кожному з яких загрожує штраф від кількох десятків мільйонів до двох мільярдів гривень, налаштовані більш ніж песимістично.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить