Україна залишилась без вітчизняних сірників

28 серпня Господарський суд Рівненської області визнав банкротом єдиного національного виробника сірників - Березнівську сірникову фабрику. Про це повідомляє lb.ua.

Засноване за німецькі гроші у 1999 році, це підприємство могло продукувати 600 млн. коробок сірників на рік. Однак, практично одразу після запуску виробництва держава втратила над ним контроль. У 2000 році майно фабрики за борги передали приватній компанії "Українська сірникова фабрика", яку пов`язують з бізнес-партнером Дмитра Фірташа Іваном Фурсіним. Справу про банкрутство Березнівської фабрики порушили у 2010 році. Вже тоді на підприємстві рахувалося всього два працівники - директор та бухгалтер.

На фоні тотального дерибану, банкрутство одного підприємства не є чимось особливим для країни. Однак, в комплексі з втратою державного контролю над іншими стратегічними виробництвами, це може стати серйозною проблемою у майбутньому.

Сірники, хліб, сіль, мило та ще ряд товарів входять до так званого набору першої необхідності. Це ті товари, постачання яких держава повинна забезпечити за будь-яких умов, що можливо лише за контролю над їхнім виробництвом. На практиці, політика "покращення" призводить до протилежного результату. Минулого року Україна втратила контроль над лідером експорту зерна ТОВ "Хліб Інвестбуд". Шляхом внесення змін до установчих документів, частку держави в цьому підприємстві зменшили з 49% до 1%. Цього року - Рівненська сірникова фабрика. На черзі виробники солі, олії, мила та інших товарів?

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить