Тарас Прохасько представить житомирянам дитячу книгу, яка претендує на премію «Книга року ВВС-2013»

Зустріч-презентація дитячої книги «Хто зробить сніг» відбудеться у Житомирі у «Львівській майстерні шоколаду» (майдан. Перемоги, 7) у суботу, 23 листопада, о 18.00.

Знаний український письменник Тарас Прохасько презентує у Житомирі свою першу дитячу книгу «Хто зробить сніг», яку написав у співавторстві з дружиною Мар’яною. Це - перший спільний літературний проект подружжя Прохаськів, перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора. Книгу видало «Видавництво Старого Лева». Це - тепла дитяча повість про родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг.

Книгу презентуватиме Тарас разом із своїм видавцем Мар'яною Савкою – письменницею, головним редактором «Видавництва Старого Лева». Під час презентації Прохасько розповість про новий для себе «дитячий» літературний досвід, про формат писання «на двох» та про кротячий світ по-прохаськівськи, а також відповість на всі запитання публіки.

«Писати цю книжку було набагато цікавіше, ніж інші твори, - розповідає Тарас Прохасько. - Ти створюєш свій ліс, спокійно пишеш про те, що тільки ти єдиний знаєш. Адже як багато є добрих підручників з біології, зоології, але правди про кротів там не подано. Виявляється, що правду про кротів знали тільки ми з Мар'яною. Це є та наша правда, яку заперечити не можна. У цій книжці все реальне. Ми придумували цю історію впродовж багатьох років. Чому кроти? Може тому, що вони живуть закритим життям, їх мало хто бачить, і мало хто знає, що відбувається у їхньому підземному житті... Але насправді це - той випадок, який не потребує ніякої аргументації. Ми не вибрали кротів як найкращих персонажів. Це просто якась така наша емпатія, відчуття близькості саме до кротів. Ця книга про життя великої кротячої родини впродовж одного року, що для кротів є дуже багато. І вона про те, як можна жити у сім'ї, про сімейне життя, єдність і індивідуальність у сім'ї, про те, як різні члени родини живуть разом, але при цьому вони є автономними і самодостатніми. Я знаю, що про неї часто кажуть «казка», але мені чомусь це не подобається. Я би це все-таки визначив жанр як дитяча алегорична повість. Це є типова повість, головними героями якої просто є тварини, а не люди».

«Мар'яна і Тарас створили у своїй книжці свого роду ідеальне суспільство, - зауважує Мар'яна Савка. - Якісь такі ідеальні стосунки в родині, при чому в мистецькій родині. Ця велика кротяча сім’я - відкрита до світу, до інших. Вона толерує те, що відбувається щомиті. У героїв книжки є багато рис самих авторів, а також тих друзів, які навколо них».

«Хто зробить сніг» Тараса і Мар’яни Прохасько претендує на перемогу у премії «Книга року ВВС-2013» у номінації «дитяча література».

Джерело: zhitomir.info

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить