Знак Сварога як головний символ українського традиційного "язичництва"

Великий Вогонь, герб

Варіант Радаслави

Слов’янська духовна течія «Великий Вогонь» затвердила великий герб організації.

Керівники Слов’янської духовної течії «Великий Вогонь» затвердили ідею великого герба організації, яка ще на Коляду була запропонована головою ВВ Князем Огіном (Геннадієм Боценюком).

Своє бачення символіки на розсуд керівників громад запропонували Горан і Радаслава. Загалом, варіанти символу усім сподобалися, але у заслуженого художника України, Кудесника «Великого Вогню» Валентина Войтенко виникло багато слушних зауважень і пропозицій геральдичного характеру щодо графічного втілення ідеї. Незабаром, враховуючи зауваження і уточнення, буде представлений остаточний варіант герба.

Затверджений великий герб «Великого Вогню» - це щит круглої форми, синього кольору, що символізує колір неба, з золотою окантовкою. По центру щит пересікає блискавка. Згідно тексту старовинної книги «Волхв Сила» (на основі якої грунтується вчення "Великого Вогню") блискавка у колі є символом пращура Сварога, найстаршого з Великих Навіїв (живих духів предків).

З обох сторін блискавки розміщені ріг достатку – ліворуч і меч – праворуч. Ріг достатку і меч – традиційні атрибути таких слов’янських богів як Перун, Святовид. Образи цих пращурів тримають у одній руці ріг (який одночасно є символом плодороддя, тобто "чоловічої сили", але символізує і зцілення), а у іншій – зброю.

Подібне поєднання протилежностей характерне і для давніх релігійних символів інших народів, що відображає традиційні домонотеїстичні  уявлення про світ. Для прихільників прадавніх культів, які не мають ніякого відношення до авраамічних релігій, є природнім єдність і одночасне циклічне чергування дня – ночі, літа – зими, миру – війни.

Що цікаво, голова "Великого Вогню" підкреслив, що це, мабуть, випадковий збіг обставин, але рівно 12 років тому голова і засновник ВВ Князь Огін мав дружню зустріч з дуже поважною духовною людиною, головою дзен-буддистської релігійної течії, Сенсеєм Терасавою. Обговорюючи прадавню релігійну символіку голова "Великого Вогню" і вчитель Терасава прийшли до висновку, що стародавній  знак інь-ян має спільне походження зі знаком Сварога, а, можливо, це варіанти одного і того ж символу у його графічному розвитку.

До речі, ініціатором зустрічі був Сенсей Терасава, який в Україні побажав зустрітися з усіх духовних осіб лише з Князем Огіном.

варіант Горана, рисунок

варіант Горана

варіант Горана, малюнок

ще один варіант Горана

 

Нагадаємо, Слов’янська духовна течія «Великий Вогонь», яка в минулому році відзначила 24-річчя, є першою офіційно зареєстрованою язичницькою організацією у незалежній Україні.


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить