Житомирщина зміцнює міжнародні партнерські відносини з Білоруссю

Житомирщина зміцнює міжнародні партнерські відносини з Білоруссю Житомирщина робить значний внесок у розвиток взаємовідносин між Україною та Білоруссю

Для обговорення можливих шляхів співробітництва та налагодити двосторонні контакти, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко 28 листопада провів робочу зустріч із першим секретарем з торгово-економічних питань Посольства Республіки Білорусь в Україні Вірою Воронко. Участь у ній також брали т. в. о. директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Віктор Градівський, заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Леонід Бабич і заступник директора департаменту промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації Олексій Русіч.

Віра Воронко, окреслюючи мету свого візиту на Житомирщину, зазначила: «Білорусь та Україну завжди пов’язували теплі дружні стосунки, а в економіці наших держав немає напрямків, де б не було взаємних інтересів. Про це свідчать значні показники та обсяги у зовнішній торгівлі. Так, за останні десятиріччя ми їх наростили в двісті разів. І ми сподіваємося, що темпи зростання спостерігатимуться й надалі».

Геннадій Дмитренко, зі свого боку, запевнив, що керівництво Житомирської області готове продовжувати міжрегіональну співпрацю з білоруською стороною.

«Перш за все, ми розраховуємо на співпрацю у галузях промисловості та будівництва, розвиток яких необхідний для нашої області. Маючи спільний кордон, Україна та Білорусь, відповідно, повинні налагодити тісні економічні відносини. Тому Житомирщина готова до конструктивної співпраці, розглянувши всі можливі пропозиції», – пояснив посадовець.

«У цілому обсяг товарообігу Білорусі з прикордонними областями становить близько 20 %. Це п’ята частина. Так, Житомирщина уклала відповідні угоди з Брестською та Гомельською областями – регіони активно співпрацюють», – акцентувала вона.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить