Депутат Житомирської міськради заявила, що в дитячі сади Житомира поставляється фальсифікат ковбасних виробів

В дитячі садки Житомира поставляють неякісну ковбасу В дитячі садки Житомира поставляють неякісну ковбасу, - Боровська

Депутат Житомирської міськради Наталія Боровська заявила, що в дитячі сади Житомира поставляється фальсифікат ковбасних виробів.

Протягом першої половини 2014 депутат міськради неодноразово звертала увагу керівництва управління освіти на занадто низьку ціну на сосиски (33,72 грн/кг) і варену ковбасу (37,98 грн/кг), що поставляються в установи освіти.

На жаль, ніяких дій не відбувалося. Тому з метою контролю якості продукції, яка поставляється до навчальних закладів Житомира, 8 жовтня був ініційований виїзд комісії за зразками продукції. Були відібрані зразки ковбаси «Дитячої» ДСТУ 4436:2005 та сосисок виробника ПП «Якимець В.І.».

Проаналізувавши загальні технічні умови ДСТУ 4436:2005, технологічні інструкції до документа, отримавши коментарі головних технологів та фахівців з контролю якості продукції, провідних виробників харчових продуктів виявили, що ковбаса «Дитяча» ДСТУ 4436:2005 є фальсифікатом за своїм складом.

Під час перевірки виявили такі порушення:

Яловичина повинна бути вищого сорту, у виробника 1 сорт
Сало не повинно бути, у виробника в складі
Відсутні сири тверді
Відсутні вершки з коров'ячого молока
Відсутній цукор
Відсутня горіх мускатний

Згідно з чинним законодавством дана продукція не може використовуватися для споживання дітьми.

Що стосується сосисок, то вони не мали маркування, ні на самих сосисках, ні на мішку, в якому були привезені, тому склад продукту визначити немає можливості. Згідно з чинним законодавством дана продукція також не може використовуватися для споживання дітьми, так як повністю відсутнє маркування, що вказує на не дотримання вимог «Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів».

Про дані порушення було повідомлено керівництву міста.

В свою чергу в.о. міського голови та перший заступник міського голови відзначили актуальність проблеми та озвучили, що одна з першочергових задач для нового керівника міського відділу освіти: взяти на роботу фахівця з контролю якості продуктів харчування в установах освіти.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить