«Житомиргаз»: Через введення нових соціальних норм для частини споживачів газу можуть зрости тарифи

«Житомиргаз»: Через введення нових соціальних норм для частини споживачів газу можуть зрости тарифи З 1 жовтня 2014 року передбачено зменшення норм споживання газу приблизно в 1,5 рази для тих споживачів, які не мають лічильників. Фактично споживачам без лічильників зменшили щомісячний платіж, але не споживання газу. Тому реальної економії газу не відбудеться. Навпаки, такий метод сприятиме безконтрольному його використанню споживачами, які не мають приладів обліку газу.

Це суперечить політиці економного і ефективного використання енергоресурсів, яка декларується на всіх державних рівнях.

Через зменшення норм відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» виникла велика різниця у споживанні газу за старими та новими нормами. При цьому фінансових ресурсів для її покриття немає.

«За попередніми нормами споживачі Житомирської області, які не мали встановленого лічильника, впродовж року використовували 28,4 мільйонів кубометрів газу. Сьогодні річні нарахування зменшено до 9,5 мільйонів кубометрів. Отож, різниця, яку потрібно компенсувати, становить більше 15 мільйонів кубометрів газу», – розповів голова правління ПАТ «Житомиргаз» Валентин Ющенко.

Усі доходи та витрати газорозподільних компаній перебувають під жорстким державним контролем і ці додаткові витрати природного газу не передбачені в діючих тарифах. Інші джерел доходів, здатних компенсувати такі витрати, немає.

Механізм оплати різниці спожитого газу, яка виникла внаслідок впровадження нових норм, можна здійснити лише збільшивши тариф на транспортування та постачання газу для усіх інших споживачів. За прогнозами експертів, держава, в особі НКРЕ, буде змушена здійснити цей крок уже найближчим часом. За таких обставин тарифи для населення Житомирщини зростуть приблизно на 61%.

Якщо компенсувати витрати не вдасться, то найближчим часом це призведе до загострення та дестабілізації ситуації як в самій компанії, так і регіоні.

Працівники підприємства теж занепокоєні. Адже вони розуміють, що погіршення фінансового стану підприємства може вплинути також на їхню роботу і вчасну виплату заробітної плати. Тому колектив ПАТ «Житомиргаз» та ще 30 газових компаній разом із профспілкою працівників газових господарств направили до уряду відповідного листа. У ньому йдеться про ризики та негативні наслідки, які можуть виникнути з введенням нових норм споживання газу.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить