Обласне керівництво доручило районам та містам Житомирщини до кінця року привести до ладу системи водопостачання та каналізації у загальноосвітніх закладах

Відповідне розпорядження за підписом губернатора розміщено на офіційному сайті облдержадміністрації. На сьогодні внутрішні санвузли функціонують  лише у  384 школах, що становить 49% від їх загальної кількості. Належним чином оснащені внутрішніми санвузлами лише міські школи, де цей показник коливається від 94% до 100%. Серед сільських районів найбільша кількість шкіл обладнано внутрішніми туалетами у Коростишівському (77%), Овруцькому (76%), Володарсько-Волинському, Брусилівському (по 66%), Любарському та Малинському районах (по 60%).

Найнижчий рівень оснащення шкіл внутрішніми санвузлами у Черняхівському (18%), Ємільчинському (28%),  Коростенському (26%), Олевському (22%) та Радомишльському (26%) районах.

Централізованим водопостачанням оснащено 64% шкіл, водовідведенням – 55%. Найбільш складна ситуація у Романівському, Житомирському, Коростенському, Лугинському, Попільнянському, Радомишльському та Черняхівському районах.

35 % загальноосвітніх  навчальних закладів розташовано у пристосованих приміщеннях, де немає теплих туалетів.

Поліпшити ситуацію можна лише спільними зусиллями державних і самоврядних структур, колективів навчальних закладів, батьків та громадськості, йдеться в розпорядженні. Яскравим прикладом є Житомирський район, де цьогоріч на спорудження шкільних санвузлів сільські громади спрямували майже мільйон гривень.

За останні 5 років в області було облаштовано  внутрішні санвузли у 104  школах. В основному, ці роботи проводилися за рахунок коштів районних та міських бюджетів, благодійних надходжень.

Тож, згідно доручення голови облдержадміністрації, до кінця цього року райони та міста Житомирщини мають розробити та реалізувати спеціалізовані програми, які передбачають обладнання усіх загальноосвітніх навчальних закладів внутрішніми санвузлами або зовнішніми утепленими туалетами.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить