У Житомирській виправній колонії (№4) зустрілись воїни-афганці

У Житомирській колонії зустрілись воїни-афганці У Житомирській виправній колонії (№4) напередодні 25 річниці виводу радянських військ з Афганістану засуджені, які виконували інтернаціональний обов’язок у Афганістані, зустрілись із бойовими побратимами – ветеранами війни в Афганістані.


12 лютого у Житомирській виправній колонії (№4) за сприяння заступника начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області Анатолія Бобриньова троє засуджених – учасників бойових дій в Республіці Афганістан Анатолій Негода, Петро Коновальчук та Валерій Клосовський зустрілись із ветеранами війни в Афганістані.

До засуджених завітали голова громадської організації «Союз десантників Житомирської області» Олександр Защітніков, заступник директора Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард», ветеран афганської війни Валерій Мохов та воїн-інтернаціоналіст Анатолій Халан.

Зустріч відбулась у теплій та дружній атмосфері, її учасники згадували далекі події своєї військової служби та війну, з якої не повернулися додому багато бойових товаришів. Говорили також і про сьогодення, чим живуть воїни-інтернаціоналісти та вирішили, що у майбутньому такі зустрічі мають стануть частішими, а адміністрація колонії буде всіляко сприяти проведенню подібних заходів. Також з нагоди знаменної дати засудженим вручили подарунки.

Після зустрічі Валерій Клосовський, не стримуючи хвилювання від спогадів, поділився своїми почуттями, по-чоловічому скупими, але від того не менш щирими. На запитання, що значить для нього ця дата, річниця виводу радянських військ з Афганістану, він відповів – «Наші хлопці перестали гинути, я так це розумію. Моя війна закінчилася 1984 року, а ще п’ять років по тому молоді хлопці гинули або ставали каліками на тій страшній війні, серце за них боліло і нарешті це закінчилося». Валерій служив у 56-ій гвардійській окремій десантно-штурмовій бригаді, брав участь в Панджшерскій операції, нагороджений Орденом Червоної Зірки та медаллю «За відвагу».


У клубі колонії ветерани розповіли засудженим про події афганської війни, учасниками та очевидцями яких вони були, натомість засуджені силами колонійського вокально-інструментального ансамблю подарували воїнам-інтернаціоналістам концерт, під час якого звучали пісні «Черный тюльпан», «Афганистан», «Кукушка», «Два брата», які нікого не залишили байдужими.
«Такі зустрічі надзвичайно цікаві та корисні, – зазначив після концерту заступник начальника Житомирської ВК-4 з соціально-виховної та психологічної роботи Павло Мовчан, – спілкування з такими мужніми та щирими людьми, Воїнами з великої літери, надихає, велич їхнього духу захоплює, а їх висока моральність також змушує засуджених задуматись над своїм життям та своїми вчинками».

Прес-служба управління
ДПтС України в Житомирській області

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить