Знову "Беркут", знову кривавий вечір

Новости Майдана Друге дихання протестів сколихнуло киян після того, як під Святошинським судом бійці спецзагону "Беркут" жорстоко зачистили мітинг на підтримку "васильківським псевдотерористам".

Після того, як увечері 10 січня суддя Бурбела оголосив вирок у явно сфабрикованій кримінальній справі так званих " васильківських терористів", пара сотень активістів Майдану не хотіли випускати автозак із засудженими на шість років жителями Василькова. При значній чисельній перевазі співробітників міліції натовп можна було легко відтіснити, але тупориле міліцейське начальство прийняло рішення провести терористичну акцію щодо мирних громадян. Або, можливо, це була спеціальна провокація, щоб знову сколихнути протестні настрої, що почали вщухати?

Коли до майдана перед судом прибуло ще 5 автобусів "Беркута", почалася жорстока зачистка мітингу. "Беркут" бив всіх без розбору - журналістів, жінок і старих. Крім того, побили також двох народних депутатів - Едуарда Леонова та Юрія Бублика. Кореспондент LB.ua повідомив, що деякі міліціонери намагалися вгамувати агресивних співробітників "Беркута ", зокрема, тих, які били літнього чоловіка. В результаті один з міліціонерів теж отримав кийком від бійця спецназу, який не розібрався, що б'є свого колегу. Серйозно постраждали і були госпіталізовані 17 осіб, у них діагностовано черепно-мозкові травми, переломи рук і ніг, у одного хлопця був зламаний хребет. "Швидкі" не встигали надавати першу допомогу і вивозити поранених.

Через пару годин після цих кривавих подій учасники Автомайдану "несподівано обламалися" і декількома десятками машин заблокували автобуси "беркутятніков" на проспекті Перемоги, 109. До цього ж місця стали підтягуватися кияни, які завдяки соціальним мережам
дізналися, що відбувається нове протистояння. Під'їхали також народні депутати і з ними Юрій Луценко. "Беркут" знову затіяв бійку і кілька активістів були травмовані, у тому числі розбили голову колишньому міністру МВС Юрію Луценку, але вчасно зреагувала загін самооборони Майдану запобіг подальшому кровопролиттю.

Далі, після двогодинного протистояння, "беркутятніков" вирішено було відпустити з умовою, що вони знімуть маски. Був організований живий "коридор ганьби". Перший загін прорвався до будівлі Святошинського РВВС не знімаючи масок, причому агресивний натовп вигукував образи не тільки на адресу вбивць у погонах, а й на адресу опозиції. Людей було вже кілька тисяч і вони жадали помсти. Далі "беркутятників " вже пропускали суворо по одному, знімаючи з них маски і фотографуючи кожного. Все, що відбувалося, знімали на відеокамери і в прямому ефірі передавали в режимі онлайн кілька інтернет видань. Працівники міліції та СБУ, щ
о знаходилися під РВВС, були явно налякані, проходячи по "коридору ганьби" бійці кривавого спецпідрозділу перебували в стані паніки.

Як розгортатимуться подальші події передбачити складно. Рейтинг парламентської опозиції знову впав. "Влада на чолі з президентом Віктором Януковичем веде себе неадекватно і вельми важко передбачити її подальші дії і вчинки". Про це в інтерв'ю "Gazeta.ua" заявив екс-глава штабу Януковича і колишній член Партії регіонів Тарас Чорновіл, відповідаючи на питання журналіста про те, якими є
позиції влади на сьогоднішній день.

МВС відкрило дві кримінальні справи, як про побиття Луценка (начебто він єдиний постраждалий), так і про перешкоджання міліції й розмальовані автобуси.

Комментарии   

 
0 #1 Козак Тарас 12.01.2014 23:34
Судья Киево-Святошинс кого района, выносивший приговор васильковским террористам, госпитализирова н в одну из клиник. Его состояние тяжелое", - сообщил собеседник агентства, добавив при этом, что "скорее всего, судья в реанимации".

Вместе с тем, источник не уточнил, в связи с чем госпитализирова н судья и в какой именно клинике он находится.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить