Золотий молот Сварога

Великий Вогонь 28 років виповнилось від заснування першої громади "Великого Вогню", яка стала найпершою офіційно зареєстрованою язичницькою організацією України, а по великому рахунку  - першою в усіх слов'янських країнах.

Голова "Великого Вогню" Князь Огін ще декілька місяців тому пообіцяв, що саме на річницю заснування "Великого Вогню" буде опублікована книга Радаслави "ЗОЛОТИЙ МОЛОТ СВАРОГА", яка фактично є науковим коментарем до вчення "Великого Вогню".

Князь Огін написав у свій блог: "Не все мені там подобається, але теми цікаві, дискусійні."

Якщо хтось не знав, чи забув, нещодавно інформацію про "Великий Вогонь" оприлюднив на язичницькому фестивалі у Польщі житель Тернополя Борис Явір, який не є посвяченим огніщанином, тож його не можна звинуватити у заангажованості:

"«Великий Вогонь». Керівник — Геннадій Боценюк (Князь Огін). Дата проголошення створення 17.08.1990. Це є найдавніша офіційно зареєстрована сучасна язичницька організація в Слов'янських країнах. Налічує 8 громад, є представники у різних містах та закордоном. В основі течії - традиційне рідновірство, одна з основних книг течії - «Совість огніщанина». «Великий Вогонь» відрізняється від інших напрямків рідновірства нетеїстичним світоглядом, який базується на так званій «слов'яно-балтійській духовній традиції». Представники руху мають міцні зв’язки з литовцями та латвійцями. Вплив творів Лева Силенка і Володимира Шаяна на відродження «рідної віри» послідовники «Великого Вогню» вважають негативними. Вчення огнищан об'єднує в собі гуманістичний світогляд древніх жителів Європи (відкидання рабства, особиста честь і свобода, гармонійне існування в природному середовищі) та концепцію сучасного наукового світогляду. Різноманіття і рівноправність різних проявів слов'янської культури - основний політичний принцип «Великого Вогню». Течія проповідує традиційні сімейні цінності, як вищу мету особистості: продовження роду, турбота про майбутні покоління - це і турбота про безсмертя своєї власної душі (без живих нащадків немає безсмертя). В огнищан немає бога або богів в сучасному трактуванні цього поняття. Випускають газету «Язичник»".

Скачати книгу можна за посиланням  http://ogin.in.ua/zms_17_08_2018.odt (файл відкривати треба у OpenOffice).

Оксана Матвейчук

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить