Чи з’явиться у Житомирі пам’ятник Героям Небесної Сотні?

небесна сотня Житомир – обласний центр, де ще й досі немає пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Під час Революції Гідності на Майдані загинуло 4 жителів нашої області, проте їхні імена ще й досі не увіковічнені. У місті є дві символічні згадки про Героїв Небесної Сотні – на пам’ятна дошка на майдані Корольова та фото загиблих на стіні Свято-Михайлівського кафедрального собору, пише zhitomir-online.com.

Голова міської організації Партії захисників Вітчизни Анатолій Репіков обурений, що навіть після трьох років Революції Гідності і загибелі людей Житомир не спромігся на скромний пам’ятник героям. «Всі обіцянки та декларації влади про памֹ’ятник Героям Небесної Сотні вже вийшли за всі мислимі часові рамки. Не потрібно нічого придумувати. У Житомирі є готове місце на майдані Соборному. Це центр міста, де проводяться екскурсії та ще й іноземні делегації постійно проїжджають поруч до готелю «Reikartz». Вважаю, що крайній термін для встановлення пам’ятника – це 14 жовтня цього року. Якщо влада каже, що грошей немає, то громада сама спроможна зібрати необхідну суму через будь-який благодійний фонд», - вважає Анатолій Репіков.

За словами правника, макет пам’ятника потрібно обговорювати через тиражну газету та завдяки інтернету, аби це не було рішення, що приймається у закритих кабінетах без врахування думки людей. Громада сама обере, яким хоче бачити монумент.

На думку Анатолія Репікова, пам’ятник Героям Небесної Сотні не вимагає титанічних зусиль. Якщо фінансово його встановлення буде обтяжливим, то на майдані Соборному вже готовий постамент. Тим більше, із багатими покладами граніту та майстрами у тому ж Коростишеві створення монументу не становить жодної проблеми. «Представникам влади вже пора задуматися про пам’ятник загиблим учасникам АТО. Меморіальні дошки, які встановлюють у місті, це добре, але недостатньо. Героїв потрібно вшанувати на належному рівні. Щоправда, не хотілося б, аби із Героями Небесної Сотні повторився сценарій, як із пам’ятником Шевченка, коли 9 березня житомиряни не могли покласти квіти і провести мітинг через розпочату, але не завершену реконструкцію», - акцентує Анатолій Репіков.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить