Нічого святого: під Житомиром будують дачі на кістках

Природа Житомира фото Мешканців села Довжик Житомирської області турбує питання щодо вирубки лісу з метою забудови ділянки. В цьому лісі нацисти в роки Другої Світової розстрілювали та спалювали людей.

Близько 20 громадських організацій області та громада села Довжик миттєво відреагували на початок розчищення лісової ділянки з метою подальшого господарського використання.

Були оприлюднені заяви та викривальні матеріали, в яких документально демонструвалася схема перетворення лісового масиву на ріллю з подальшим відчуженням.

На місці вирубаної ділянки лісу громада, представники духовенства, громадських організацій та політичних партій напередодні 9 травня 2014 року провели мітинг-реквієм, під час якого вшанували розстріляних в цій місцевості мирних жителів. Серед них було дуже багато родичів сьогоднішніх житомирян. Запевняли, що захищатимуть ліс від посягань «ділків», які не бояться мертвих і не мають совісті.

В той час заправляли виділенням "районної" землі Житомирська райдержадміністрація та особисто її голова Андрій Кулик, який своїм скандальним розпорядженням передав 2,4 га землі у власність 24 громадянам, які не побоялися в такому, м'яко кажучи, непідходящому місці «займатися садівництвом».

Зазвичай, у таких схемах через нотаріальні доручення фігурують одні люди, а реальними власниками ділянок є інші - впливові й публічні, яким не годиться афішувати свою причетність до будь-яких земельних оборудок. Тож у списку власників ви навряд чи побачите знайомі прізвища.

Розголос, який відбувся після того, як громада почала активно протестувати, «наступив на горло чиїйсь пісні». Але більш схоже на те, що мова йде про цілий "хор виконавців". Хоча, подейкують, що замовниками оцих «народних невдоволень» можуть бути ті, хто омріяної земельки на кістках просто не отримав.

Громаду (джерело влади в країні, згідно з Конституцією) "дерибанщики" в нас взагалі ні за що не мають - вони ж дуже розумні, знають "схеми". Спочатку довели народ до правового невігластва, а потім дивуються, коли хтось з "хлопів" наважується згадувати про свої конституційні права й намагатись їх захищати. Так було колись, так буде завжди, до тих пір, поки українці не займуться самоосвітою.

Сам факт того, що громада села Довжик хоч і не всім селом, але хоч якось виступила проти розпорядження голови РДА, сприймається як "людям нема чого робити", або "вони мають власний інтерес".

Представник громади Довжика розповів, що з дитинства ходив із однолітками у той ліс із квітами. Діти вшановували пам'ять розстріляних. Каже, про який меркантильний інтерес може йти мова, коли там лежать його родичі?

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить