До школи – без мобільного: в Україні триває експеримент із заборони ґаджетів

сейф і телефони Ідею "школи без гаджетів" підтримали німці слідом за французами, які ще з вересня 2018 на законодавчому рівні заборонили школярам користуватися мобільними телефонами як під час уроків, так і на перервах – адже вважають, що гаджети шкодять розвитку дітей.

Щоб перевірити, чи дійсно це так, деякі українські школи вирішили провести експеримент, повідомляє канал 24.

Вже рік учні однієї зі шкіл Ужгорода практикують життя без гаджетів. Перед початком уроків діти прямують до класу, щоб покласти свій мобільний телефон до спеціального боксу.

Світлана Фесенко, директор школи, запевнила: "Деякі країни вже пройшли через цей бум мобільних телефонів і побачили, наскільки зменшується спілкування дітей між собою". Щоб таке спілкування розвивалося – без телефонів учні і на перервах. Для розваг у коридорах їм облаштували ігрову зону.

"Ми намагалися якось допомогти вчителям справитися з проблемою телефонів: пошукали досвід інших країн, інших шкіл. Так і народилася ця ідея," – пояснила мати школяра Олена Корольчук.

Франція – одна з країн, які мають відповідний досвід. З вересня 2018 року там учні більше не можуть користуватися смартфонами. І не лише під час занять, як це було останні вісім років, але і на перервах та під час обіду. Так уряд намагається захистити мільйони дітей від телефонної залежності. А ще це один з методів боротьби з булінгом, цькуванням серед підлітків.

А ось у Німеччині така заборона діє поки лише в Баварії, проте уряд хоче ввести заборону по всій країні – 90% населення підтримує цю ідею. Психологи наголошують: щоб вчитель та директор не були таким собі поганим поліцейським, який відбирає телефон, спочатку потрібно попрацювати з батьками – щоб вони пояснювали дітям, що телефон не є розвагою.

До речі, в Україні подібний закон теж був, проте у 2014 році з початком освітньої реформи його скасували.

"Міністр Лілія Гриневич говорила, що не бачить підстав для централізованого розв'язання такого питання. Воно має вирішуватись на рівні кожної школи," – заявила радниця міністра освіти України Іванна Коберник.

В Україні ж від ґаджетів переважно відмовляються приватні школи, і щоб вчитель не відволікався на постійні дзвінки від батьків, у школах призначають людину-комунікатора.

Експерти кажуть, що негативний вплив смартфонів та соціальних мереж не повинен змушувати дітей повністю відмовлятися від ґаджетів. Просто необхідно використовувати їх розумно й дисципліновано.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту