Кілька незручних запитань щодо децентралізації, на які наші майбутні «слуги» не хочуть відповідати

Житомир Нарешті Партія Регіонів повністю виконає свою програму, а українці будуть думати, що почали "жити по-новому", а не по-регіонівськи.

Зараз усі абсолютно ресурси рекламують децентралізацію, навіюючи українцім думку, нібито вони самі цього хочуть. А Порошенко навіть стверджує , що люди на майданах міст молили його про це.

При цьому термін «децентралізація» не пояснюється, не пояснюються наслідки для жителів дотаційних областей. На пряме запитання: «Чим відрізняється ваша «децентралізація» від «децентралізації» Януковича?» відповіді немає.

Наприклад на сторінці фейсбук Огризко було розміщений такий коментар:  Скажіть, будь ласка, чим відрізняється ваше гасло: "Гаслом має стати: владу громадам у селі, місті, районі!" від децентралізації запланованої Януковичем та майже завершеної послідовниками з "нової" влади? Тільки 6 з 25 регіонів є профіцитними, тобто 3/4 регіонів після децентралізації будуть кинуті на призволяще. Поправка Жванії взагалі унеможливлює владу народу: голову виконкомів будуть обирати центральні органи партії, у якої більшість. Крім того запланований 3-рівневий бюджет, як у федерації.»

Відповідь відсутня, хоча коментарів на його сторінці мало і він зазвичай на них відповідає.

Ще була спроба поспілкуватися у групі фейсбук з представниками ДемАльянсу.

Особисто я планувала голосувати за ДемАльянс, але за ДемАльянс + Гриценко голосувати не буду. Бажаю ДемАльянсу успіхів у майбутньому.

Хочу звернутися до вас з запитанням: ви об'єдналися з Гриценко. Ви теж підтримуєте ідею децентралізації влади в Україні? В наслідок глибокої децентралізації, яка запланована ще Януковичем, ¾ регіонів стануть набагато біднішими, бо вони дотаційні. Повноваження міліції розширяться, і це при тому рівні довіри до правоохоронних органів, яка склалася. То ж ви теж за феодалізацію України?

ДемАльянс Щодо першого питання, то відповідь - так, ми за децентралізацію, так як одним з основних принципів нашої ідеології є субсидіарність.
Щодо федералізації - ми проти і ніколи не підтримували таких намірів, більше то виступаємо з критикою нового закону про особливий статус певних територій України.

Отже, ви за децентралізацію. Але якої глибини? Ми добре знаємо, яку саме децентралізацію планує Яценюк-Порошенко-Тимошенко. Ви можете пояснити різницю між проектом децентралізації за Януковичем та за Яценюком-Порошенко? Занудні шукачі інформації можуть її знайти, але це достатньо важко. Чому людям не говорять, що децентралізації за Януковичем та за Яценюк-Порошенко-Тимошенко - ідентичні?

ДемАльянс Я не певен, що наразі, Яценюк, Порошенко і Тимошенко спроможні щось спільно планувати. Максимум заяви.

"Я не певен, що наразі, Яценюк, Порошенко і Тимошенко спроможні щось спільно планувати" питання не в спільних планах, а в проекті децентралізації, який однаковий у всіх - і у вчорашньої влади, і у сьогоднішньої нової влади.

Далі мої запитання, які стали риторичними (залишилися без відповіді):

Друге запитання: яким буде бюджет України після децентралізації. Планується, що він буде 3-рівневим (як у США, РФ). Поясніть, як це покращить життя громадян?

Третє, чому не проводяться публічні обговорення майбутньої назви нашого регіону? Через місяць ми будемо жити зовсім по-новому і прокинемося вже не у Житомирській області, а в так званому регіоні (за однією пропозицією, у Поліссі). Чому б не обоворити назву з мешканцями Житомирщини і ще інших областей, з якими нас з'єднають? БЮТ не задоволений пунктом проекту Порошенка, за яким назви областей залишаються такими, як є зараз (що це означає?). Думаю, Порошенко просто побоявся дати справжній проект децентралізації, щоб його не винесли вже тоді. Після виборів ніхто нічого боятися не буде - це ж буде новий парламент,  «найнародніший» з усіх.

Де взагалі публічне обговорення у регіонах майбутніх засобів наповнення місцевих бюджетів? Чому людям не пояснюють, що у місцевому бюджеті залишиться 20 коп, а ще 10 коп не дадуть з центрального бюджету, -  громади "повинні заробляти самі", як сказав Гройсман, загальнодержавних програм не буде.

Але громади зможуть розпоряджатися ресурсами. Продавати землю? Єдине, що у нас залишилося.

Нарешті Партія Регіонів повністю виконає свою програму, а українці будуть думати, що почали "жити по-новому", а не по-регіонівськи. До речі, Янукович вважав, що Україна зможе думати про федералізацію аж через 40 років, він за децентралізацію, а не за федералізацію.

 

Наталія Огінська


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту