В Україні створили незалежну Комісію з розслідування порушень прав людини

В Україні створили незалежну Комісію з розслідування порушень прав людини в Україні. Туди увійшли дванадцятеро відомих авторитетних фахівців у галузі права, колишні політв’язні, дисиденти, правозахисники.

Очолив Комісію суддя міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії, а нині професор Києво-Могилянської академії Володимир Василенко.

Як повідомили ініціатори такої структури у середу, 29 січня, в Києві, головна мета створення Комісії - зібрати і задокументувати факти грубого порушення прав людини в Україні, аби потім передати ці документи в міжнародні суди та трибунали. Комісія працюватиме за трьома напрямками: відновлюватиме порушені права громадян, займатиметься інформаційно-роз’яснювальною роботою, а також створюватиме "Чорну книгу порушень прав людини в Україні".

"Ми допомагатимемо українським громадянам позиватися до Європейського суду з прав людини. Також існує 33 стаття Європейської конвенції з прав людини, за якою одна держава може позиватися до іншої, якщо права її громадян в цій країні були грубо порушення. Це також буде задіяно", - пояснив Deutsche Welle голова комісії Володимир Василенко. Він нагадав, що чимало іноземних журналістів постраждало від дій українських силовиків.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту