Олег Леусенко: Торгівельна війна Росії проти своєї сусідки є елементарним неозброєним піратством

Україна Прокоментувати останні політичні події, пов'язані з початком і призупиненням торговельної війни з Російською Федерацією ми попросили відомого політолога, політичного експерта Олега Леусенка, який погодився відповісти на запитання кореспондента сайту "Дивосвіта Полісся" Вадима Поліщука.

- Олег Володимирович, чи не могли б Ви прокоментувати останні жорсткі санкції Росії проти України? Як на Вашу думку будуть розвиватися події?

- По-перше, істерика Москви стосовно можливого підписання Україною Договору про асоціацію і ЗВТ з ЄС була очікувана і передбачена. По-друге, штучну ситуацію на українсько-російському кордоні ніякими «санкціями» чи чиновницьким безладом вважати не можна, як то хотіла представити російська сторона. Торгівельна війна Росії проти своєї сусідки є елементарним неозброєним піратством. Росія діє в стилі і за психологією сомалійців, попираючи міжнародні норми торгівлі і порушуючи взяті на себе зобов’язання. Зокрема Російська Федерація згідно Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року підтвердила Україні своє зобов'язання відповідно до принципів Завершального Акту РБРЄ і статуту ООН утримуватися від економічного примусу України.

По-третє, Янукович про майбутній натиск був повідомлений ще в лютому. Але різкі дії Кремля говорять про те, що іншого рецепту противаги євроінтеграції України, крім шантажу, інформаційної агресії і провокацій (приклад з цинічним розстрілом українських рибалок в Азовському морі) Росія не має. Отже, маємо деякі обнадійливі висновки.

Крім втрати декілька мільйонів гривень комерційних структур і підприємців від зухвалого натиску Москви Україна отримала дивіденди по декільком напрямкам. Найголовніше, нахабство РФ згуртувало українське суспільство. Кремль очікував почути невдоволення від українських підприємців в бік влади Януковича, але отримав зворотній гнів у свій бік. Мені телефонували з Харківщини і Луганщини, розказували, як найпроросійські громадяни проклинали «путінських митників». До слова, після розстрілу рибалок приазовська Донеччина бурхотить і обурюється діями російських прикордонників.

На державному рівні українська влада отримала аванс підтримки Європейського союзу. На думку Європейської Комісії, будь-яка економічна загроза з боку Росії, яка направлена проти України є неприйнятною. На 28 серпня депутати Європарламенту призначили екстрене засідання комітету із закордонних справ, у зв’язку з тиском Москви на Київ.

Що буде далі? Теж саме, як завжди. Зустрічі-міжсобойчики, провокації, інформаційна війна. Прогнозую провокації по лінії КПУ-«Свобода». Медведчук на це здатний. В найближчі часи Ви побачити і скривдженні святині ОУН-УПА, і зламані пам’ятники більшовицькому вождю. Вже сьогодні можна очікувати адміністративних репресій проти українських заробітчан в Москві.

АП не треба вв’язуватися в дрібні перепалки. В. Януковичу спробують нав’язати «нову справу» Ю. Тимошенко, на що його команді треба миттєво зреагувати, щоб не давати зайвих козирів євразійцям.

Припускаю, що московські кіношники вже підготували неліцепріятний фільм про складне життя Януковича, подібно до того, яким "мочили" свого часу Лукашенка. Не випадково, в останньому посланні президента Верховній Раді червоною ниткою пройшла думка про засилля російської медіа-продукції в українському телеефірі. Тобто, підозрюю, АП вже готова до інформаційного бою з Кремлем. Гадаю, вже існує план з блокування російських медіа-ресурсів в Україні.

У нашому випадку не зайве нагадати фразу з "Сімнадцяти миттєвостей весни": Штірліц ніколи не квапив події. Витримка, вважав він, зворотний бік стрімкості. Українській владі і опозиції сьогодні не слід вплутуватися в провокації і підігравати геополітичному ворогові. Мистецтво дипломатичного проходження крізь стрій кремлівських піратів для України стане іспитом її зрілості.

Комментарии   

 
+2 #3 oleg_leusenko 22.08.2013 00:04
Цитирую Сашко:
Москва ще довго буде смердіти!


Дезінфекція не завадить ;-)
Цитировать
 
 
+3 #2 Сашко 21.08.2013 14:37
Москва ще довго буде смердіти!
Цитировать
 
 
+4 #1 oleg_leusenko 21.08.2013 13:25
Единственным рецептом для кремлевских удавов было бы игнорирование Украины. Т.е., мы в НАТО, а им пофиг, мы в ЕС, а они даже не отреагировали. Но, такая фабула невозможна по причине примитивного скудоумия имперцев.
Вывод: Российский мир идет на дно, даже не сопротивляясь, ибо любое его сопротивление порождает еще большие центробежные движения от Москвы.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту