Чого позбавлені сучасні діти в школі?

Багато експертів все частіше починають говорити про те, що система шкільної освіти безнадійно застаріла, тому випускникам складно вибрати майбутню професію і відшукати своє місце в сучасному суспільстві. Фахівці знаходять головну причину подібного стану речей в історії створення школи.

Прототипом сучасного загальноосвітнього навчального закладу прийнято вважати створену в Англії більше 200 років школу для задоволення потреб індустріального суспільства. У той час стрімко розвивалося виробництво, яке вимагало робочих на фабрики, заводи і службовців для банків, що відкривалися. Природно, необхідно було виховувати бездумних і слухняних людей для виконання монотонної роботи, для цієї мети і була створена система, яка абсолютно не підходить для навчання дітей.

У сучасному суспільстві всім відомо, що для дитячого мислення підходить ігрова форма навчання, в процесі якої інформацію засвоюється у декілька разів швидше, ніж, приміром, в класі за шкільною партою. Це пояснюється тим, що діти люблять грати, бігати і стрибати, і під час подібних занять вони не втрачають інтерес і мотивацію до отримання знань. У школі ж прийнято карати учнів за будь-який прояв зайвих емоцій, надмірної радості або цікавості. Як у такій обстановці можна говорити про розвиток особистості дитини, її фізичному і духовному зростанні, коли їй нудно на уроках, а на заняттях з фізкультури змушують виконувати незрозумілі вправи?

Вченими доведено, що дитина вчиться тільки на власних помилках, але шкільні вчителі виробляють у дітей звичку боятися помилитися, караючи малюків поганими оцінками. До того ж, вони ще й вдома отримають від батьків наганяй за двійку в щоденнику. Тому немає нічого дивного в тому, що подорослішавши, вони боятися експериментувати і пробувати щось нове, щоб не зробити помилку. Ситуація ускладнюється ще й тим, що діти звикли плоско дивитися на світ, так як в шкільні роки звикли бачити тільки два варіанти відповіді - правильний і неправильний, коли вирішували завдання. Насправді, вони можуть переконатися в тому, що в житті можна приймати багато різних рішень у різних ситуаціях.

Сучасна система навчання притупляє у дітей прагнення до нових знань, не залишаючи їм час на роздуми. Шкільна програма складена таким чином, що учні постійно завантажені на уроках механічними безглуздими завданнями. На відміну від учнів періоду античності та епохи Відродження, зараз школярі не мають можливості навчитися філософськи дивитися на світ, вести дискусії і грамотно вести суперечку. Закінчивши школу і інститут, сучасні діти перестають вчитися і розвиватися в інтелектуально плані, у них притупляється вміння логічно мислити. Більш того, всі отримані знання за цей період, людина не може застосувати, тому що інформація вже давно застаріла і стала марною в сучасному світі. Звичайно, не всі батьки згодні з даними твердженнями, але в їх силах стимулювати своїх дітей вчитися, прищеплюючи їм допитливість і любов до навчання.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту