Цікаво знати: фахівці зруйнували найпоширеніші міфи про вітамін D

вітамін D Знання українців про вітамін D, як правило, обмежуються словами «сонце» та «рахіт».

А дефіцит достовірної та перевіреної інформації створив ідеальні умови для поширення серед населення різноманітних міфів та байок.

Проте сучасна наука, глибоко дослідивши властивості «сонячного вітаміну», з легкістю руйнує шість найпопулярніших в Україні міфів про вітамін D.

Міф 1. Влітку багато сонця, тому непотрібно додатково вживати вітамін D

Сонце — основне джерело вітаміну D. Проте навіть за ясної погоди вітамін D може вироблятися лише з 11:00 до 14:00, коли ультрафіолетові промені мають довжину 280-315 нанометрів (нм). Ідеальний час, щоб вийти з офісу чи дому, подихати свіжим повітрям та підзарядити організм вітаміном. Але отримати денну норму вітаміну ви не зможете: смог у місті знижує проникнення ультрафіолету на 60%.

План «Б»: відпочинок на природі чи пляжі за містом. На жаль, це також не найкращий спосіб. Довге перебування на сонці загрожує одним із 1,5 млн. видів раку шкіри. Згадуємо про сонцезахисний крем. Але й тут є нюанс: сонцезахисні креми, які щонайменше мають ступінь захисту SPF 8, гальмують синтез вітаміну D на 98%. То ж влітку теоретично можливо отримати від сонця вітамін D, втім цього найімовірніше не вистачить, щоб забезпечити денну норму вітаміну.

Резюме: Літо, сонце, пляж — не зовсім надійні та безпечні джерела вітаміну D.

Міф 2. Вітамін D потрібен лише дітям

Особливо немовлятам проти рахіту або в період активного росту. А от і не тільки! Міцні кістки та здоровий скелет потрібен й дорослим, чи не так? Наприклад, жінкам у період менопаузи, коли зменшується рівень естрогену й зростає ризик остеопорозу. Крім цього, вчені знайшли рецептори вітаміну D у багатьох клітинах людського організму й довели, що дефіцит «сонячного вітаміну» — це слабкий імунітет, цукровий діабет, депресія, набір алергічних чи хронічних захворювань.

Резюме: Вітамін D потрібен як малечі, так і дорослим.

Міф 3. Продукти харчування компенсують денну норму вітаміну D

І справді, вітамін D знаходиться у багатьох продуктах: коров’яче молоко, рослинна олія, яєчний жовток, тріска, свиняча печінка та вершкове масло. Але щоб забезпечити денну норму «сонячного вітаміну» потрібно випивати 100 л молока та з’їдати 1 кг вершкового масла щодня. Навіщо йти на такі гастрономічні жертви, якщо достатньо 1 капсули вітаміну D у лікарській формі?

Резюме: Щоб отримати денну норму, поєднуйте корисні продукти з іншими формами вітаміну D.

Міф 4. Вітамін D не вливає на ракові пухлини

На щастя, це не так. Вітамін D виконує роль «антиракового агента», який допомагає зберегти цілісність оболонки внутрішніх органів, зменшує кровопостачання пухлини, створює умови для самознищення злоякісних клітин. Загалом, підтримуючи необхідний рівень вітаміну D, можна попередити як мінімум 16 злоякісних захворювань, у тому числі найпоширеніші: рак молочної залози, шийки матки, кишечника та простати.

Резюме: Вітамін D допомагає організму боротися з раковими клітинами.

Міф 5. У мене точно немає дефіциту вітаміну D

Звернемось до фактів: 1 млрд. людей у світі мають дефіцит вітаміну D, незалежно від віку. Низький рівень зустрічається навіть у жителів Південної півкулі: Австралії, Індії чи ОАЕ. Що вже говорити про Україну! 95% українців мають дефіцит вітаміну D, який гостро відчувається у період із листопада по лютий.

Резюме: Більшість українців мають низький рівень вітаміну D.

Міф 6. Вітамін D можна передозувати

Тільки у тому разі, якщо вживати «сонячний вітамін» у кінських дозах та кількох лікарських формах одночасно. Логічно, що перед початком прийому вітаміну D потрібно в лабораторних умовах визначити його рівень в організмі — це основа для профілактики або лікування. В останньому випадку, лише лікар може встановити потрібну людині дозу та виписати тривалість прийому.

Пам’ятайте, що ваш організм — розумний механізм, який сам вбирає необхідну кількість вітамінів, а зайве просто відкидає. Більш того, загальна денна норма вітаміну D, яку містять чи то краплі, чи то капсули, підібрана так, щоб навіть за великим бажанням уникнути передозування вітаміном.

Резюме: Вітамін D передозувати практично не можливо.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту