Сімаргл, Сімург, Фенікс

Сімаргл Для сьогоднішніх вчених Сімаргл залишається найтаємничішим персонажем давньої філософії.

Згадується у «Волхв Сила» (староукраїнській книзі, яку зберігають у себе духовні особи "язичницької" Духовної течії "Великий Вогонь"): «Сімаргл – кіт лише зовнішністю своєю. У лапах він кіт. Але у тілі Тигром є крилатим, який владу має над живим, смерті які не мають. Бо смерть відводячи від нав’ївих, він Рода і Рожаниць силою наділяє». Далі по тексту йдуть 17 заповітів Сімаргла: «…3. Що є Розум? Розум є цнотливість духу; 4. Що є Я? Я є суще лише у світі цьому. 10. Не рви круга, дай зімкнутися йому. 11. Не розривай променів сонячних…». У кількох заповітах у різкій формі заповідається зберігати подружню вірність.

 

Перун сакрально дуже важливий, але Сімаргл – найважливіший для нашого повсякденного життя. Він охоплює і представляє усіх Нав’їв Минулого, Майбутнього, Сьогодення і Вічного.

Сімаргл подібен до азіатського Сімурга, як сакральним смислом так і зовнішнім виглядом. До появи авраамічних релігій різні народи Євразії мали схожі уявлення про світ, у деяких державах Азії знак Сімаргла і сьогодні залишається культовим та використовується на державному рівні. Отже, Сімург перекладається как «верхівник», «птах з верхівки гори\дерева», вважається царем усіх птахів і одночасно покровителем людських колективів та сторожем потойбіччя.

Сімург

Якщо додати сюди ще тотемістичні уявлення багатьох народів світу про те, що померлі предки стають птахами, все стає зрозумілим. Один з варіантів зображення нашого Сімаргла – це вухатий чорний грифон, з аналогічним до звіроподібного варіанту зображенням хвоста.

Цікавою є легенда пов’язана з Сімургом: згідно неї Сімург живе 700 років, а потім, коли його син підростає, кидається у вогонь, Сімургом стає син. Вчені помітили співзвучність цієї легенди з легендою про Фенікса, птаха, який живе 500 років, а потім кидається у вогонь, і Феніксом стає його син, відроджуючись з попелу. У чому глибинний сенс цих легенд? У наслідуванні та продовженні Розуму попередніх поколінь. У цьому ключовому моменті ми теж бачимо схожість уявлень про нерозривну єдність Нав’їв: Нав'ї Сьогодення йдуть, стаючи Нав'ями Минулого і поступаючись місцем Нав'ям Майбутнього, які є продовженням попередніх Нав'їв.

знак Сімаргла

Знак Сімаргла - Знак Вічності, що означає подвійну силу, дві перехрещені давньоруські букви С. У самій книжці "Волхв Сила", яку працівники інституту Історії України датували початком XVII ст., пояснюється, що чотири кінці знаку - це Нав'ї Минулого, Сьогодення, Майбутнього і Вічного.

Для справки. Нав'ї. У дохристиянський анімістичний період розвитку філософської думки язичники відчували повсюдну присутність своїх предків і називали їх нав'ями (народженими навіки вічні). Що значить народжені навіки? Кожний народжений є продовженням своїх попередніх предків - несе їх сутність і Розум, і згодом продовжиться у своїх нащадках, тому і виходить безмежність і вічність існування суті кожного народженого.

У доплатонівський час Розум вважався однією з причин речей.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту