В громадах Житомирської області немає коштів на монетизацію пільг у громадському транспорті, - Володимир Ширма

транспорт Монетизація пільгового перевезення не підкріплена фінансово, не в усіх громадах Житомирської області є на це кошти.

Про це в коментарі Житомир.info після сесії облради 31 травня розповів голова обласної ради Володимир Ширма.

«Насправді виходить великий парадокс: є закон, який передбачає цілу низку пільгових категорій – «чорнобильці», АТОшники, учасники бойових дій, інваліди – вони мають право їздити безкоштовно, але ви на місцях шукайте гроші, компенсуйте це все. Сьогодні далеко не в усіх громадах є кошти, щоб компенсувати ці перевезення, і у багатьох громадах для АТОшників, для «чорнобильців» - такі найбільш болючі категорії, передбачають кошти в місцевих бюджетах. Тому ми звернулися до Верховної Ради та Кабміну: або відмініть, або передбачте це фінансування, дайте субвенцію на місця, щоб можна було компенсувати в повному об’ємі», - сказав Володимир Ширма.

Він зауважив, що відповідно до постанови Кабінету міністрів, монетизація фактично починає працювати з 1 червня, але коштів на це немає.

«Будемо проводити роботу, говорити з головами об’єднаних громад, головами районних рад та адміністрацій – вишукувати кошти і компенсувати. Я розумію, що тут є проблема, можливо треба один якийсь день вводити для під’їзду з села до районного центру, а не кожен день, бо є такі категорії людей, яким кожен день треба їхати. Я думаю, після того, як буде відповідь від Кабінету міністрів, від Верховної Ради, будемо збиратися й розглядати це питання», - наголосив голова облради.

Володимир Ширма зауважив, що в Житомирській області більше 300 тисяч людей, тобто майже третина жителів області, мають право на пільги. Тобто лише місячна компенсація становитиме 27 мільйонів гривень.

Водночас 25 травня під час Години запитань до Уряду у Верховній Раді міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що монетизація пільги на проїзд забезпечить дотримання прав людей.

«Кабінетом Міністрів України, у повній відповідності до Закону, були визначені нормативи транспортного обслуговування, звертаю увагу – мінімальні нормативи. Тому що, відповідно до Бюджетного кодексу, фінансування пільг покладено на місцеві бюджети, і тому всі територіальні громади повинні забезпечувати його виконання», - пояснив міністр.

Він зазначив, що обсяг надання пільги на проїзд визначається у відповідності до наявних ресурсів місцевого бюджету, але не нижче мінімального рівня, що був встановлений Урядом.

«Це означає, що будь яка територіальна громада може зробити це в інших (більших) розмірах та нормативах, і тому жодного обмеження прав людей, які мають право на пільгу, немає», - заявив Андрій Рева.

Нагадаємо, на сесії облради 31 травня депутат з Коростеня Віталій Науменко повідомив, що перевізники попереджають про скасування безкоштовного проїзду пільговиків з 1 червня, бо має запрацювати монетизація пільг. Голова Ода ігор Гундич повідомив, органи місцевого самоврядування мають відшкодовувати пільговикам за 30 поїздок 90 грн на місяць. Також депутати проголосували за звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо виділення субвенції з державного бюджету на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом та повернення податку на доходи фізичних осіб.

14 березня 2018 року на засіданні Уряду були прийняті постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» та «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування». Відповідно до постанови Кабміну, соціальна норма кількості поїздок усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах для Житомирської області: 7 – у трамваї, 7 – у тролейбусі, 8 – в міському автобусі, 8 – у приміському автобусі.

До 1 червня 2018 року обласні державні адміністрації мали затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам, а органи місцевого самоврядування – міські, районні та селищні ради – повинні вирішити: давати гроші людям на проїзд на руки чи залишити все як є зараз. На сесії міської ради 12 квітня цього року депутати проголосували за «Картку житомирянина», яка запроваджується з метою впорядкування механізмів надання пільг та послуг громадянам на території міста Житомира, їх обліку та адресності, розвитку безготівкових форм розрахунків, підвищення соціального захисту малозахищених верств населення.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Скрябін - Лист до президентів

Фото сайта

Баннер
Баннер

Пошук по сайту